Greenmill
 • Polski
 • English
 • Русский
 • 2011-05-30
  Greenmill

  Firma Floraland oferuje pomoc dla klientów którzy chcą samodzielnie wykonać system nawadniający w swoim ogrodzie w postaci usługi projektowania.

 • 2010-04-29
  Greenmill

  Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnym w ogrodzie, obok nawożenia i nawadniania, jest opryskiwanie. Najczęściej wykonanie zabiegów ochrony roślin wymaga zastosowania opryskiwacza, urządzenia, które poprzez zwiększenie ciśnienia cieczy roboczej umożliwia równomierne naniesienie środka chemicznego na powierzchnię roślin lub gleby.

 • 2010-03-17
  Greenmill

  Jedną z czynności w ogrodzie wymagających znacznych nakładów pracy i środków jest nawadnianie. 
  Poniżej przedstawimy sposoby na obniżenie kosztów podlewania oraz zwiększenie jego skuteczności, z korzyścią zarówno dla kieszeni posiadacza ogrodu jak i dla wyglądu i rozwoju roślin.

 • 2010-03-11

  Przewodnik omawia różne etapy planowania i instalacji systemu zraszaczy wynurzalnych: od podjęcia decyzji poprzez planowanie, instalację, regulację i usuwanie usterek.

 • 2010-01-29
  Greenmill

  Jesień to  rewia barw i kolorów w ogrodzie. Jest to chyba jeden z najbardziej kolorowych okresów w ogrodzie.  Oczywiście pod warunkiem, że  dopisze pogoda…. Słoneczne  i chłodne dni sprawiają, że w koło robi się żółto, czerwono, pomarańczowo…, ale do czasu czyli do momentu aż wszystkie liście  nie spadną na ziemię . I co w tedy? Oczywiście ładne kolorowe liście na  ziemi , wokół roślin także  wyglądają efektownie, ale  nie można ich tam zostawić na  zimę. Dlaczego?  Bo zaczną gnić i mogą być źródłem chorób , które już w następnym sezonie pojawią się na naszych roślinach. Apelujemy zatem – zbierajmy liście z ogrodu !  

 • 2009-10-07
  Greenmill

  W podlewaniu przydomowego ogrodu stosujemy różnego typu zraszacze: statyczne, wahadłowe, rotacyjne oraz pulsacyjne. Te ostatnie, zwane często bijakowymi, posiadają sporo zalet, jednak na przeszkodzie w ich upowszechnieniu stoi często brak wiedzy o ich właściwym zastosowaniu i regulacji. Poniższy artykuł ma za zadanie przybliżyć obsługę zraszaczy pulsacyjnych jak i wskazać na ich zalety oraz możliwe obszary zastosowań. Mamy nadzieję, iż jego lektura ułatwi wybór odpowiedniego typu zraszacza podczas dokonywania zakupu.